- zasłony do salonu

Jakie zasłony do salonu w stylu glamour wybrać

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie swojego salonu w tak zwanym stylu glamour. W takich wnętrzach dominuje zazwyczaj przepych. Nie brakuje kryształowych, złotych, jak również wielobarwnych dodatków. Wyzwaniem jest więc dobór zasłon do takiego pomieszczenia. Na szczęście, sklepy internetowe oraz stacjonarne mają nam sporo do zaoferowania. Jeżeli dobrze poszukamy, na pewno uda nam się znaleźć zasłony do salonu glamour, które będą świetnie komponowały się z wnętrzem. 

Jaki wzór i kolor wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki wzór oraz kolor zasłon sprawdzi się w salonie urządzonym w stylu glamour. Jeżeli chodzi o wzory, dość dużym zainteresowaniem cieszą się te geometryczne. Nic nie stoi także na przeszkodzie temu, aby postawić na zasłony kwieciste. Lepiej jednak zdecydować się na wzór dużych kwiatów niż na kwiecistą łączkę. Jeżeli chodzi o kolorystykę zasłon, może być ona naprawdę przeróżna. Jeżeli w salonie przeważają czerń, biel i szarość, być może dobrym pomysłem okażą się zasłony w kolorze złota. Jeśli jednak pomieszczenie utrzymane jest w dość krzykliwych barwach, lepiej postawić na granatowe, białe bądź czarne zasłony. Te ponadczasowe odcienie dobrze komponują się bowiem ze wszystkim. Jeżeli samodzielny dobór zasłon sprawia nam trudność, dobrze byłoby skorzystać z porady eksperta. Do współpracy możemy zaprosić chociażby doświadczonego dekoratora wnętrz. Przede wszystkim jednak, podczas wyboru koloru i wzoru zasłon warto brać swoje własne preferencje. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni. 

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Przy wyborze zasłon do salonu na pewno należy zwrócić na ich kolor bądź wzór. Na tym jednak nie koniec. Dobrze byłoby również przyjrzeć się materiałowi, z którego są wykonane. Jeśli zależy nam na tym, aby do salonu wpadała duża ilość naturalnego światła słonecznego, postawmy na zasłony z cienkiego materiału. Ważna jest także jego struktura. Do salonu urządzonego w stylu glamour doskonale pasować będą zasłony z tłoczeniami, jak również z różnego rodzaju elementami ozdobnymi w postaci kryształków. Ważna jest także odpowiednia długość. Wydaje się, że dobrym wyborem będą zasłony sięgające podłogi. Doskonale pasują one do przepychu salonów w stylu glamour. Jeżeli po jakimś czasie będziemy chcieli skrócić zasłony, zawsze możemy oddać je do krawcowej. Jeśli istotna jest dla nas także cena zasłon, postarajmy się porównać ze sobą co najmniej kilka różnych ofert.